در بین تجهیزات آشپزخانه صنعتی، تجهیزات قصابی و لوازم سوپر گوشت، چرخ‌گوشت یک وسیله کاربردی و بسیار مهم است که اجزای آن نیز باید دارای کیفیت بالایی باشند. تیغه چرخ‌گوشت و پنجره چرخ‌گوشت به‌ علت تماس مستقیم با گوشت، بخش مهمی از این دستگاه است که لازم است از جنس بسیار مناسب و کیفیت بالا تولید شده باشد.

مجموعه آشپز مارکت به ‌عنوان یکی از بزرگ ‌ترین مراکز عرضه‌کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی، در کنار عرضه انواع لوازم آشپزخانه صنعتی، لوازم قصابی و تجهیزات سوپر گوشت، انواع تیغه و پنجره چرخ ‌گوشت صنعتی را نیز با کیفیت بالا و از بهترین برندها به فروش می‌ رساند.

چرخ گوشت صنعتی وسیله ای بسیار کاربردی و مهم

امروزه چرخ گوشت به عنوان یک وسیله بسیار مهم چه در خانه و چه در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر رستوران ها، هتل ها، فروشگاه های مواد پروتئینی، مراکز تولید کننده غذاهای بسته بندی و هر مجموعه و شرکتی که با گوشت چرخ کرده سر و کار دارد، به دنبال بهترین برندهای چرخ گوشت صنعتی می باشد تا علاوه بر حفظ کیفیت، از سلامت گوشت چرخ شده نیز اطمینان داشته باشد. البته استفاده از چرخ گوشت فقط به چرخ کردن گوشت محدود نمی شود و برای تهیه سوسیس، کالباس، فلافل و خرد کردن سبزیجات نیز به کار می رود.

چرخ گوشت در انواع خانگی، رومیزی، ایستاده و صنعتی تولید و عرضه می شود و بر اساس نوع کارکرد و نیاز در دسترس مشتریان قرار می گیرد. در این بین بسیار ضروری است تا اجزای یک چرخ گوشت صنعتی مشابه دیگر دستگاه ها از مواد باکیفیت و با دوام ساخته شود. زیرا با ماده غذایی که قرار است توسط انسان ها مصرف شود، در تماس می باشد.

تیغه یا تیغ چرخ گوشت صنعتی

تیغه یا تیغ چرخ گوشت یکی از بخش های مهم چرخ گوشت صنعتی است که به طور مستقیم با گوشت در تماس است. ضمن اینکه تیغه چرخ گوشت صنعتی باید دوام زیادی داشته باشد و دچار خوردگی و زنگ زدگی نشود، باید به اندازه کافی تیز و برنده باشد. تیغه چرخ گوشت از اجزایی است که به مرور کُند و فرسوده می شود و با توجه به اینکه قابل تعمیر نیست، ضروری است تا تعویض شود.

تیغ یا تیغه چرخ گوشت، بخش مهم این دستگاه است که باعث تکه تکه شدن قطعات گوشت و چرخ شدن آن می شود. کند بودن تیغه چرخ گوشت باعث له شدن و بد فرم شدن گوشت می شود. همچنین کند بودن تیغه چرخ گوشت می تواند باعث پیچیده شدن گوشت به دور تیغ چرخ گوشت شود.

بنابراین بهتر است از بهترین برندها و تیغه های باکیفیت بالا، تیز و بادوام برای چرخ گوشت استفاده شود. به ویژه چرخ گوشت های صنعتی که حجم بالایی از کار را تحمل می کنند و راندمان کار در آن ها اهمیت زیادی دارد.

البته در مواردی به علت اطلاعات ناکافی اپراتور، تیغه به صورت اشتباه و برعکس در چرخ گوشت قرار می گیرد که همین عامل مانع کار کردن دستگاه و چرخ شدن گوشت می گردد. با توجه به تنوع برندها و تفاوت در ساختار چرخ گوشت در برندهای مختلف، ضروری است که با کمک دفترچه راهنما یا فرد متخصص اجزای چرخ گوشت سر هم شوند تا از صدمه و آسیب به دستگاه جلوگیری شود و ایمنی فرد نیز حفظ گردد.

جنس های مختلفی از تیغ یا تیغه چرخ گوشت صنعتی مانند جنس استیل و فولاد ضد زنگ، توسط برند های مختلف تولید و عرضه می شوند که گروه آشپز مارکت بهترین این تجهیزات را گرد هم آورده و با قیمت مناسب به همراه خدمات پشتیبانی تخصصی عرضه می کند.

انواع تیغ یا تیغه چرخ گوشت صنعتی

تنوع در اندازه چرخ گوشت های صنعتی باعث شده تا بسته به سایز چرخ گوشت صنعتی، نیاز به نوع خاصی از تیغه باشد. در حال حاضر، چرخ گوشت های صنعتی در سایز های 12، 22، 32، 42 و 52 در بازار عرضه می شوند. متناسب با سایز چرخ گوشت صنعتی باید تیغ چرخ گوشت را خریداری نمود. در کنار توجه به سایز تیغ، لازم است تا برای تکمیل کالاهای باکیفیت آشپزخانه صنعتی، سوپر گوشت یا قصابی خود به کیفیت و جنس تیغه چرخ گوشت نیز توجه نمایید.

پنجره یا شبکه چرخ گوشت صنعتی

از دیگر لوازم و اجزای مهم چرخ گوشت صنعتی، پنجره چرخ گوشت است که تحت عنوان شبکه چرخ گوشت نیز نامیده می شود. نکته مهم برای استفاده از چرخ گوشت های صنعتی این است که علاوه بر تیز بودن تیغه چرخ گوشت، تیز بودن پنجره چرخ گوشت صنعتی نیز اهمیت بالایی دارد تا گوشت به بهترین شکل چرخ شود.

کُند بودن تیغ چرخ گوشت و یا کُند بودن شبکه چرخ گوشت باعث می شود تا گوشت در زمان چرخ شدن له شده و در لا به لای تیغه و مارپیچ چرخ گوشت گیر کند. در نتیجه تیغه چرخ گوشت نمی تواند حرکت کند و کار دستگاه متوقف می شود. بنابراین در هنگام کار با چرخ گوشت های صنعتی از تیز بودن تیغه چرخ گوشت و پنجره آن اطمینان حاصل کنید.

انواع پنجره یا شبکه چرخ گوشت صنعتی

همانطور که عنوان شد یکی از مهمترین لوازم آشپرخانه صنعتی، لوازم سوپر گوشت یا تجهیزات قصابی که باید با کیفیت بالایی انتخاب شود، چرخ گوشت صنعتی و اجزای آن است. از جمله اجزای مهم دیگر چرخ گوشت های صنعتی،  می توان به شبکه چرخ گوشت اشاره کرد.

شبکه یا پنجره چرخ گوشت نیز مشابه تیغه آن، در سایزهای متنوعی تولید و عرضه می شود. انواع شبکه چرخ گوشت صنعتی به صورت نخودی، کبریتی و سوزنی تولید می شود و متناسب با نوع چرخ گوشت و سایز آن نیز شماره گذاری می شود.

در حال حاضر، پنجره چرخ گوشت در سایز های 2، 2.5، 3، 3.5، 4، 4.5، 6، 8، 10، 12 و بزرگترین آن یعنی سایز 20، عرضه می شود. سایز های مختلف شبکه چرخ گوشت نتایج متفاوت و کاربردهای مختلفی برای چرخ کردن گوشت و تهیه انواع سوسیس، کالباس، فلافل و حتی سبزیجات دارد. بنابراین متناسب با نیاز و نوع چرخ گوشت صنعتی می توانید از انواع پنجره های چرخ گوشت استفاده نمایید.

تیغه و پنجره برای انواع برند های چرخ گوشت

از جمله بهترین لوازم قصابی، تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات سوپر گوشت که بسیار پر کاربرد است، چرخ گوشت است. برندهای بسیار مختلفی در جهان چرخ گوشت تولید می کنند. اجزای چرخ گوشت مانند تیغه و پنجره چرخ گوشت نیز توسط شرکت های متنوعی تولید می شوند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین برندهای تیغه و پنجره چرخ گوشت صنعتی می پردازیم.

شرکت سالوادور ایتالیا یکی از معتبرترین شرکت های تولید کننده تیغه و پنجره چرخ گوشت صنعتی است که به علت کیفیت بالا، محصولات آن بسیار پرطرفدار است. تیغه چرخ گوشت سالوادور چهار پره دارد و این پره ها به شکل کمانی و خنجری می باشند.

شکل کمانی و خنجری تیغه چرخ گوشت سالوادور باعث می شود تا گوشت قبل از خرد شدن به خوبی در بازوی آن قرار بگیرد و عمل چرخ کردن به آسانی و با کیفیت بالایی انجام شود. حفره مربعی موجود در تیغه سالوادور مطابق با سایز میله روده چرخ گوشت است و میله روده در آن قرار می گیرد.

برندهای مطرحی مانند برند چرخ گوشت الکتروکار و چرخ گوشت چگا از قطعات تولید شده توسط شرکت سالوادور برای چرخ گوشت های خود استفاده می کنند. تیغ و پنجره چرخ گوشت سالوادور ایتالیا در سایز های بسیار متنوعی برای برندهای الکتروکار و چگا مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت سالوادور تیغ و شبکه چرخ گوشت را برای چرخ گوشت های صنعتی با سایز های 12، 22، 32، 42 و 52 با نمره 2، 2.5، 3، 3.5، 4.5، 6، 8، 12، 20 و 22 تولید می کند. پنجره های تولید شده توسط این شرکت شامل انواع شبکه نخودی سالوادور، شبکه سوزنی سالوادور و شبکه کبریتی سالوادور می باشد.

شرکت فاپاتولز نیز یک شرکت ایتالیایی معتبر است که تیغه چرخ گوشت و شبکه (پنجره) چرخ گوشت را باکیفیت بسیار بالایی تولید می کند. چرخ گوشت های صنعتی برند الکتروکار، مینروا ایتالیا، چگا و امگا ایتالیا از تیغه و پنجره تولید شده توسط شرکت فاپاتولز استفاده می کنند.

این نوع تیغه ها دارای سختی و استحکام بالایی بوده، زیرا از جنس استیل یا فولاد ضد زنگ ساخته می شود. تیغه و شبکه چرخ گوشت فاپاتولز در سایز های 12 ، 22 ، 32 ، 42 و 52 با نمره های 2 ، 3 ، 3.5 ، 4.5 ، 6 ، 8 ، 10 ، 12 و 20 تولید و عرضه می شوند.

مزیت تیز بودن تیغه چرخ گوشت

نکات ضروری برای خرید چرخ گوشت صنعتی

نکات ضروری جهت افزایش طول عمر چرخ گوشت

نکات ایمنی کار برای شستشوی چرخ گوشت

روش تمیز کردن چرخ گوشت صنعتی، تیغه و پنجره آن

خرید تیغه و پنجره چرخ گوشت صنعتی

بهترین و با کیفیت ترین تیغه چرخ گوشت، پنجره چرخ گوشت، انواع چرخ گوشت و تجهیزات آشپزخانه صنعتی، تجهیزات قصابی و لوازم سوپر گوشت را می توانید از گروه آشپز مارکت خریداری نمایید.

گروه آشپز مارکت به عنوان یک مجموعه تخصصی در عرضه انواع تجهیزات قصابی، لوازم آشپزخانه صنعتی و تجهیزات سوپر گوشت، محصولاتی از بهترین برندهای خارجی و داخلی را در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.

کارشناسان حرفه ای و متخصص آشپز مارکت در کنار عرضه محصولات تخصصی و با علم روز دنیا، مشاوره و خدمات حرفه ای ارائه می دهد. جهت خرید تیغه و پنجره چرخ گوشت صنعتی از بهترین برندها، کافی است با کارشناسان آشپز مارکت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *