کالباس بر اتوماتیک یکی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی، تجهیزات قصابی، تجهیزات سوپر پروتئین و از تجهیزات مهم و کاربردی مورد استفاده در سوپر گوشت می ‌باشد. کالباس بر اتوماتیک یک وسیله کاربردی است که در حال‌ حاضر توسط برند های مختلفی با کیفیت و ظاهر متنوع تولید و در بازار عرضه می‌شود.

گروه آشپز مارکت به عنوان یک مجموعه عرضه ‌کننده بهترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی، لوازم قصابی و سوپر پروتئین بهترین برند کالباس بر اتوماتیک و برقی را همراه با خدمات مشاوره‌ای و تخصصی در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهد.

کالباس بر

امروزه غذا های فست فودی مورد بسیار مورد توجه قرار گرفته ‌اند و طرفداران زیادی در جامعه دارند. یکی از انواع غذاهی فست فودی و انواع ساندویچ خوشمزه، ساندویچ کالباس و ژامبون است .که نه ‌تنها در منازل، بلکه به ‌صورت صنعتی تولید می‌شود. اهمیت رعایت بهداشت و بسته‌ بندی مکانیزه باعث شده تا دستگاه‌ های کالباس بر اتوماتیک برای مصارف صنعتی تولید شوند.

کالباس بر یک وسیله کاربردی و جزئی از تجهیزات سوپر پروتئین، لوازم سوپر گوشت، از تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی و جزئی از لوازم قصابی است. کالباس بر برای تکه ‌تکه کردن کالباس یا ژامبون به قطعات دلخواه و مورد نظرِ اپراتور استفاده می شود.

آشپزخانه ‌های صنعتی، فروشگاه‌ های مواد غذایی و پروتئینی، سوپر پروتئین ‌ها، سوپر گوشت‌ ها، قصابی ‌ها، کارخانجات پخش مواد غذایی، مراکز بسته ‌بندی کالباس و ژامبون، فروشگاه‌ های عرضه محصولات پروتئینی و … از دستگاه کالباس بر به ‌عنوان یک وسیله کاربردی و مهم استفاده می‌ کنند.

کالباس بر اتوماتیک

ویژگی های یک کالباس بر خوب

هدف استفاده از کالباس بر برش دادن انواع کالباس و ژامبون به قطعات مورد نظر و با قطر های دلخواه است. یک کالباس بر خوب، کالباس‌ ها را بدون فشرده شدن و له شدن برش می‌دهد. ضمن اینکه کالباس ‌ها و ژامبون ها را با ‌اندازه ای دقیق و یکسان برش می دهد.

با توجه داشت که کالباس بر با هدف افزایش بهداشت و یکدست بودن کار مورد استفاده قرار می‌گیرد . بنابراین با کمک کالباس بر می‌توان ضخامت برش‌ های کالباس یا ژامبون را به اندازه  مورد نظر تنظیم کرد. با این روش می توان برش دلخواهی از ژامبون و کالباس را ایجاد کرد.

 انواع کالباس بر

به‌طورکلی انواع کالباس بر به دو نوع دستی و اتوماتیک تقسیم ‌بندی می‌شوند. کالباس بر های دستی برای محیط‌ های خانگی، آشپزخانه ‌های کوچک، ساندویچ‌ فروشی و محیط‌ هایی که حجم کاری پایینی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای تکه کردن انواع کالباس با دستگاه کوچک لازم است تا اپراتور با حرکت دادن کالباس بر آن را به قطعات کوچکتر تقسیم کند. اما کالباس بر اتوماتیک برای محیط‌ هایی با حجم کاری بالا مانند آشپزخانه صنعتی، سوپر پروتئین، سوپر گوشت، کارخانجات بسته ‌بندی صنایع غذایی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. کالباس بر اتوماتیک نیاز به نیروی انسانی ندارد و دستگاه به‌ طور خودکار انواع کالباس و ژامبون را به قطعات مورد نظر برش می‌دهد.

مزایای استفاده از کالباس بر

استفاده از کالباس بر مزایای زیادی دارد، از جمله اینکه:

با توجه به این‌که تیغه‌ های دستگاه کالباس بر،  قابل تنظیم است، اپراتور می ‌تواند ضخامت هر برش را به‌ دقت انتخاب کرده تا برش ‌های یکدست با قطر دلخواه ایجاد شود. دستگاه کالباس بر، برش‌ هایی با ضخامت یکسان ایجاد می‌کند.

برخلاف روش دستی که برش دادن کالباس زمان زیادی می ‌برد و در عین ‌حال برش های نامنظم ایجاد می ‌شود. کالباس بر این امکان را فراهم می‌کند تا حجم زیادی کالباس را با سرعت زیاد و در عین‌ حال با دقت و به صورت یکدست برش داده شود. به ‌همین دلیل در زمان صرفه ‌جویی می‌شود. به‌ ویژه دستگاه‌ های کالباس بر اتوماتیک که برای برش دادن حجم زیادی کالباس و بدون نیاز به دخالت دست طراحی شده‌اند.

برش دادن کالباس با کالباس بر باعث حفظ بهداشت مواد غذایی می ‌شود. علاوه‌ بر این‌که اسلاید کردن کالباس و ژامبون با کمک دستگاه کالباس بر اتوماتیک بدون دخالت دست انجام می ‌شود. بدنه دستگاه نیز از استیل ضد زنگ ساخته‌ شده که خود عامل مهمی در بهداشتی بودن کار است.

استیل ضد زنگ یک فلز با مقاومت بالا و طول عمر بسیار زیاد است که دچار زنگ ‌زدگی و خوردگی نمی ‌شود. به ‌همین دلیل این نوع فلز برای ساخت تجهیزات و دستگاه‌ های مورد استفاده در صنایع غذایی به کار می‌رود. بنابراین استفاده از استیل ضد زنگ در بدنه دستگاه کالباس بر خود نیز تاثیر زیادی در حفظ بهداشت ماده غذایی دارد.

اگرچه دستگاه کالباس بر بیش ‌از هر چیز برای تکه کردن و اسلایس کردن انواع ژامبون و کالباس مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما از این دستگاه می ‌توان برای کاربرد های مختلف نیز استفاده کرد. تکه کردن انواع سوسیس، انواع گوشت، برخی از پنیرها و بعضی از میوه ‌ها و سبزیجات از جمله کاربرد های کالباس بر است. البته هدف اصلی از ساخت این دستگاه برش دادن کالباس و ژامبون است.

کالباس بر برقی یا اتوماتیک

از اصلی ‌ترین لوازم و تجهیزات مورد نیاز در مراکز عرضه و توزیع مواد پروتئینی، آشپزخانه صنعتی، سوپر گوشت و سوپر پروتئین ها و مراکزی که حجم کاری بالایی دارند. همچنین کارخانجات پخش مواد پروتئینی، دستگاه کالباس بر اتوماتیک است که قادر به اسلاید کردن اتوماتیک کالباس و ژامبون باشد.

کالباس بر یک دستگاه شناخته‌ شده است که ماهیت کار آن روشن است. با توجه به این‌ که کالباس بر دستی نیاز به نیروی انسانی دارد و باعث اتلاف وقت نیز می‌شود، کالباس بر  اتوماتیک برای مراکزی با حجم کاری بالا مورد توجه قرار گرفته‌ است. کالباس بر اتوماتیک به‌ طور خودکار کالباس ‌ها را برش می دهد و نیاز به اپراتور برای حرکت دادن کالباس ندارد.

کالباس بر اتوماتیک به علت این ‌که قابلیت اتصال به دستگاه بسته‌ بندی یا وکیوم را دارد، در کارخانه‌ ها و کارگاه‌ های تولید کالباس مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه بدون نیاز به دخالت دست، کالباس و ژامبون را به ‌طور اتوماتیک اسلایس و تکه ‌تکه می‌کند و سپس این محصول با کمک دستگاه وکیوم بسته‌ بندی می‌شود. با کمک دستگاه کالباس بر اتوماتیک و دستگاه وکیوم، بسته ‌بندی کالباس و ژامبون ها با سرعت زیاد، کیفیت عالی و کاملاً بهداشتی به‌ صورت کاملاً مکانیزه انجام می شود.

انواع کالباس بر اتوماتیک

تقسیم بندی انواع کالباس بر، بر اساس نوع رومیزی یا ایستاده بودن آن و یا بر اساس نوع تیغه به کار رفته در ساختار کالباس بر صورت می پذیرد.

کالباس بر ایستاده، تحت عنوان کالباس بر صنعتی نامیده می شود . همانطور که از نامش پیداشت دارای پایه و چرخ است و نسبت به نوع رومیزی فضای بیشتری را اشغال می کند.

کالباس بر رومیزی که قابلیت قرار گرفتن بر روی میز و پیشخوان را دارد، دارای دو موتور است. کالباس بر رومیزی تحت عنوان کالباس بر نیمه صنعتی نیز نامیده می شود.

کالباس بر اتوماتیک می توان در هر دو این دسته ها قرار بگیرد. یعنی می توان کالباس بر اتوماتیک رومیزی یا کالباس بر اتوماتیک ایستاده خریداری و استفاده کرد. بسته به محیط کار، حجم کار، میزان قیمت، نوع برند و موارد مشابه می توانید از انواع کالباس بر رومیزی یا ایستاده استفاده نمایید.

روش کار با کالباس بر اتوماتیک

دستگاه کالباس بر، کالباس و ژامبون را به ورقه‌ هایی با قطر های مختلف برش می‌دهد. بنابراین قبل ‌از هر چیز باید درجه تیغه برای قطر مورد نظر تنظیم شود. در نوع رومیزی و نیمه صنعتی برای برش دادن کالباس و انجام این کار از دسته تنظیم درجه تیغه استفاده می‌شود .با این کار کوسه‌ای دستگاه برای تنظیم قطر ورق از تیغه فاصله گرفته یا به تیغ نزدیک می‌شود.

جهت شروع کار روکش کالباس را تا حدودی از روی آن برداشته و بر روی صندلی قرار می‌گیرد. اپراتور با کمکی دستی تعبیه‌ شده بر روی دسته صندلی، کالباس را به تیغه نزدیک می‌کند و اجازه می‌دهد تا تیغه کالباس را برش دهد. سپس کالباس را روی خورشیدی رسانده تا مجدد برگه برگردد و برش ورقه بعدی را انجام دهد.

در نوع اتوماتیک برخلاف نوع نیمه صنعتی، کالباس ها داخل دستگاه قرار گرفته و بدون دخالت دست، به صورت کاملاً مکانیزه برش داده می شوند. کالباس بر اتوماتیک قابلیت اتصال به دستگاه وکیوم یا بسته بندی را دارد تا به طور همزمان و در کنار انجام عمل برش کالباس ها، کار بسته بندی نیز به سرعت، به صورت بهداشتی و مکانیزه انجام شود.

نکات قبل از خرید کالباس بر اتوماتیک و برقی

قبل‌از خرید کالباس بر لازم است تا نکاتی را مورد توجه قرار دهید:

بهترین برند های کالباس بر برقی یا اتومات

کاربردی بودن کالباس بر اتوماتیک و تقاضای زیاد برای استفاده از این دستگاه باعث شده تا کمپانی‌های بزرگ و معتبری مانند امگا.اوماس، آر جی وی، بیکرز نوآ، بیزربا، بوستون و… اقدام به تولید دستگاه کالباس بر اتومات نمایند. شرکت الکترو کار، محک و پارس برش نیز از جمله شرکت‌های ایرانی هستند که انواع دستگاه کالباس بر را تولید می‌نماید.

کالباس بر اتوماتیک امگا

کالباس بر اتوماتیک اوماس

خرید کالباس بر اتوماتیک

گروه آشپز مارکت یک مجموعه متخصص در ارائه انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی، تجهیزات و لوازم قصابی، تجهیزات و لوازم سوپر پروتئین و تجهیزات و لوازم سوپر گوشت است. که بهترین برندها از تمامی محصولات را گردآوری کرده و در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد. کارشناسان مجموعه آشپز مارکت مشاوره تخصصی و حرفه ای در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهند. جهت ثبت سفارش، دریافت اطلاعات تخصصی و خرید کالباس بر اتوماتیک و دیگر تجهیزات آشپزخانه صنعتی، می توانید با آشپز مارکت در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *