دستگاه همبرگر زن دستی و برقی، یکی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی، آشپزخانه های معمولی، تجهیزات سوپر گوشت، تجهیزات سوپر پروتئین و لوازم قصابی است که به عنوان یک وسیله کاربردی توسط برندهای مختلفی تولید و عرضه می شود.

گروه آشپز مارکت به عنوان یک مجموعه متخصص در زمینه عرضه انواع لوازم و تجهیزات قصابی، لوازم سوپر گوشت، تجهیزات سوپر پروتئین و لوازم و تجهیزات آشپزخانه صنعتی، مجموعه ای متنوع از بهترین برندهای همبرگر زن اتوماتیک، برقی و دستی را عرضه می کند.

همبرگر زن دستی

همبرگر یکی از غذاهای سالم و خوشمزه فست فودی است که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. همبرگر زن دستی وسیله ای برای تولید همبرگر به صورت دستی و بدون نیاز به برق است.

همبرگر زن دستی امکان ایجاد همبرگر یکدست و سالم از نظر بهداشتی را برای خانم های خانه دار و هر فردی که تمایل به تهیه همبرگر خوشمزه دارد با حجم کم دارد، فراهم کرده است. به طور کلی دستگاه های همبرگر زن صنعتی در دسته های همبرگر زن دستی، همبرگر زن نیمه اتوماتیک و همبرگر زن برقی یا اتوماتیک تقسیم بندی می شود.

با کمک همبرگر زن دستی و به آسانی می توان مقدار گوشت مورد نظر را در این دستگاه قرار داد و با کمی فشار، یک همبرگر زیبا، بهداشتی و یکدست ایجاد کرد.

استفاده از همبرگر زن دستی در منزل در عین ساده کردن کار، باعث تهیه غذای بهداشتی با کمترین دخالتِ دست می گردد. ضمن اینکه گوشت به صورت یکدست پخش شده و پخت آن در همه قسمت ها یکسان خواهد بود.

روش کار با همبرگر زن دستی

همبرگر زن دستی بیشتر برای فرم دادن همبرگر ایجاد شده است و کار آماده سازی مواد را خود شخص انجام می دهد. ساختار دستگاه همبرگر زن دستی طوری طراحی شده است که گوشت را به شکل همبرگر فرم می دهد.

کار با همبرگر زن دستی بسیار راحت و ساده است. فقط کافی است مقداری از گوشت را در قسمت وسط آن قرار دهید و سپس دسته ی دستگاه را به سمت پایین فشار دهید. به همین سادگی و با سرعت بسیار زیاد همبرگر شما برای سرخ کردن آماده است.

یکدست بودن همبرگر باعث می شود تا تمامی قسمت های آن به یک اندازه سرخ شده و به خوبی گوشت پخته شود. همبرگر زن دستی این فرصت را فراهم می کند تا انواع طعم های همبرگر را با مقدار گوشت دلخواه، کاملاض سالم و بهداشتی در منزل تهیه نمایید.

کاربرد همبرگر زن دستی

امروزه با وجود انواع همبرگر زن دستی، برقی و اتومات امکان تهیه و طبخ این غذای محبوب نه تنها در آشپزخانه های صنعتی، رستوران ها و مراکز عرضه کننده محصولات پروتئینی بلکه در منازل نیز به سهولت امکان پذیر شده است.

همبرگر زن دستی بیشتر برای مصارف خانگی، کترینگ، ساندویچ فروشی ها و آشپرخانه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. اما همبرگر زن برقی یک وسیله کاربردی و جزء تجهیزات آشپزخانه صنعتی، لوازم قصابی، لوازم سوپر پروتئین، لوازم سوپر گوشت و از وسایل ضروری در مراکز بسته بندی و پخش مواد پروتئینی است.

همبرگر زن دستی نه تنها برای محیط منزل بلکه برای هتل ها و رستوران های کوچک، آشپرخانه های کوچک، فست فودی ها و ساندیچ فروشی هایی که به حجم کمی از همبرگر نیاز دارند، بسیار مناسب است.

انواع همبرگر زن دستی

همبرگر زن دستی بدون نیاز به برق کار می کند و شخص با فشار دادن دسته یا اهرم دستگاه، همبرگر را ایجاد می کند. بر همین اساس همبرگرهای دستی به شکل اهرمی، دستی و یا به شکل دو کف تخت هستند. 

انواع برندهای همبرگر زن دستی

در حال حاضر برندهای بسیار مختلفی اقدام به تولید همبرگر زن دستی نموده اند. بسیاری از شرکت های تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی که جزء بهترین برندهای تولید کننده لوازم قصابی، لوازم آشپرخانه صنعتی،  لوازم سوپر پروتئین و لوازم سوپر گوشت هستند، همبرگر زن دستی و همبرگر زن برقی و اتوماتیک را نیز تولید کرده و در بازار عرضه می کنند. انواع همبرگر زن های دستی امکان ایجاد همبرگر با قطرهای مختلف مثلاً 13، 14، 15 و 16 سانتی متر را فراهم می کنند.

برخی از بهترین این برندها عبارتند از:

همبرگر زن نیمه اتوماتیک

همبرگر زن نیمه اتوماتیک نیز یکی از تجهیزات سوپر پروتئین، تجهیزات سوپر گوشت و لوازم آشپرخانه های صنعتی و کوچک است که نسبت به نوع دستی کمی پیشرفته تر می باشد. این دستگاه به دلیل نیمه اتومات بودن، دخالت دست را کم کرده است و یک هر فردی می تواند به راحتی با آن کار کند.

با همبرگر زن نیمه اتوماتیک نیز می توان انواع سایز همبرگر را تولید کرد. همبرگر زدن نیمه اتوماتیک مشابه نوع دستی، فضای کمی را اشغال می کند و مناسب استفاده در فست فودی ها، ساندویچ فروشی ها، کترینگ، آشپزخانه های صنعتی، قصابی ها، سوپر پروتئین ها و سوپر گوشت ها است.

روش کار با همبرگر زن نیمه اتوماتیک

همبرگر زن نیمه اتوماتیک برای قالب زدن انواع همبرگر با سایز های 13، 14 و 15 سانتی متر مناسب است. با همبرگر زن نیمه اتومات می توان شکل های مختلفی مانند شکل دایره ای از همبرگر ایجاد کرد.

کار با همبرگر زن نیمه اتوماتیک نیز بسیار ساده است. کافی است مخلوط مورد نظر از گوشت و دیگر مواد اولیه در مرکز دستگاه گذاشته شود. پس از این باید درب دستگاه را بست و متظر شد تا همبرگر فرم بگیرد. سپس می توان همبرگر را از دستگاه خارج و سرخ کرد.

با توجه به اینکه اهرم این دستگاه به دفعات در دست اپراتور قرار می گیرد، جهت جلوگیری از ساییدگی از جنس باکالیت ساخته می شود تا استحکام و مقاومت آن افزایش پیدا کند.

همبرگر زن برقی یا اتوماتیک

اگر چه کار با همبرگر زن دستی بسیار ساده است و نیاز به برق ندارد، اما این دستگاه فقط برای حجم بسیار کم گوشت و تعداد پایین همبرگر مناسب است. بنابراین آشپزخانه های صنعتی، سوپر گوشت ها، سوپر پروتئین ها، قصابی ها، مراکز بسته بندی و عرضه محصولات پروتئینی و کارخانجات صنایع غذایی برای تولید همبرگر در مقدار زیاد، نیاز به همبرگر برقی یا اتوماتیک دارند.

دستگاه همبرگر زن اتومات یا برقی به طور اتوماتیک حجم زیادی از گوشت را به همبرگر تبدیل می کند.  با استفاده از این دستگاه تعداد زیادی از همبرگر به صورت اتومات و با سرعت زیاد فرم می گیرد.

همبرگر زن اتوماتیک طوری طراحی شده که تعداد زیادی همبرگر مثلاً 1000 عدد در یک ساعت را ایجاد کند. همبرگر زن های برقی این امکان را فراهم می کنند که میزان مواد اولیه و وزن آن ها را به دلخواه انتخاب نمود. مثلاً اگر قرار باشد ترکیبی از گوشت قرمز و سفید برای تولید همبرگر مورد استفاده قرار بگیرد، وزن هر کدام را می توان مشخص کرد تا با درصد دلخواه همبرگر مورد نظر تولید شود.

با همبرگر زن برقی یا اتومات می توان همبرگرهایی با قطهای متفاوت تولید کرد. اپراتور می تواند به دلخواه قطر همبرگر را مشخص کند و تعداد زیادی همبرگر با قطر دلخواه ایجاد نماید. علاوه بر اینکه با کمک همبرگر زن اتوامتیک می توان اندازه همبرگرها را به دلخواه و به طور متنوع تعیین کرد، با این دستگاه می توان شکل های مختلفی مانند گرد، بیضی و… ایجاد نمود.

مزایای کار با همبرگر برقی یا اتوماتیک

قیمت انواع همبرگر زن

قیمت انواع همبرگر زن بسته به عوامل مختلفی دارد:

مزیت استفاده از همبرگر زن برقی یا اتوماتیک

همبرگر زن تمام اتوماتیک از ابزارهای مهم و مورد نیاز در آشپزخانه صنعتی و جزئی از لوازم ضروری قصابی، سوپر گوشت، سوپر پروتئین، کارخانجات بسته ‌بندی همبرگر و مراکز عرضه محصولات پروتئینی است که مزایای زیادی نسبت ‌به انواع دستی و  نیمه اتوماتیک دارد.

همبرگر زن اتوماتیک برای انواع مواد، اعم از گوشت چرخ ‌کرده گوساله، گوشت مرغ، ماهی و به ‌طور کلی گوشت قرمز و سفید مناسب است. استفاده ساده و تمیز کردن آسان از دیگر مزایای این دستگاه است.

کار با همبرگر زن اتوماتیک نیاز به نیروی کار انسانی زیادی نیست و حداکثر بهداشت در زمان کار با این دستگاه رعایت می ‌شود. هزینه ‌های نگهداری این نوع دستگاه همبرگر زن اتوماتیک پایین است. کارایی و ایمنی آن بالا بوده، قابل‌اطمینان است و با استاندارد های بهداشتی ساخته‌ شده است.

بزرگترین مزیت استفاده از همبرگر زن ‌های اتوماتیک در این است که در زمان کوتاه می‌توان حجم انبوهی همبرگر تولید کرد. تکه ‌های همبرگر تولید شده توسط این دستگاه یکنواخت، یکدست و یک‌ شکل است و برای مکان ‌های صنعتی که نیاز به تولید حجم بالای همبرگر دارند، بسیار مناسب است.

همبرگر زن اتوماتیک قابلیت سلفون کشی در دو طرف همبرگر را فراهم می کند. همچنین دارای شمارشگر قابل تنظیم است. با کمک دستگاه همبرگر زن اتوماتیک می‌توان انواع همبرگر را در شکل‌ های مربع، دایره و مستطیل تولید کرد. رستوران‌ های زنجیره‌ای با فروش بالا، آشپزخانه ‌های صنعتی، سوپر گوشت‌ ها، سوپر پروتئین‌ ها و مراکز عرضه محصولات پروتئینی به مقدار زیاد، با استفاده از این دستگاه در زمان بسیار کوتاهی می‌توانند غذایی با کیفیت را تولید و عرضه نمایند. ضمن این‌که تمامی همبرگرها دارای طعم ثابت و یکدست خواهند بود.

بدنه تمام استیل دستگاه همبرگر زن اتوماتیک مانع از زنگ ‌زدگی این دستگاه می ‌شود. همچنین تمام قسمت‌ های این دستگاه، قابل باز شدن و شستشو هستند. با کمک دستگاه همبرگر زن اتوماتیک می‌توان مقدار مشخصی از گوشت قرمز و سفید را به‌ صورت مخلوط و به مقدار دلخواه ترکیب کرد و همبرگری با درصد گوشت ‌های مختلف تولید نمود. با توجه به مکانیزه بودن این دستگاه و تولید همبرگر بدون دخالت افراد، همبرگر های تولید شده کاملاً بهداشتی خواهند بود.

نکات ضروری برای خرید همبرگر زن

همبرگر زن اتوماتیک مینروا

1000 عددی تک فاز MINERVA C/E HR

2000 عددی سه فاز MINERVA C/E 653

2000 عددی تک فاز MINERVA C/E 653

   یخچال دار  2000 عددی سه فاز MINERVA C/E 653

خرید همبرگر زن دستی و برقی

انواع همبرگر زن دستی و برقی، از بهترین برندهای ایران و جهان را می توانید از گروه آشپز مارکت خریداری نمایید. گروه آشپز مارکت تجهیزات آشپرخانه صنعتی، تجهیزات قصابی، تجهیزات سوپر گوشت و تجهیزات سوپر پروتئین را از معتبرترین برند ها گرد هم آورده و همراه با خدمات مشاوره ای و تخصصی در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.

انواع همبرگر زن دستی و برقی نیز از بهترین برندها توسط گروه آشپز مارکت عرضه می شود. جهت ثبت سفارش و دریافت خدمات از کارشناسان متخصص این مجموعه می توانید با آشپز مارکت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *