چرخ‌ گوشت صنعتی و نیمه ‌صنعتی از مهم‌ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی، تجهیزات قصابی، تجهیزات سوپر گوشت، رستوران‌ ها، کبابی ‌ها، هتل ‌ها و مراکز عرضه محصولات پروتئینی می ‌باشد. تمامی کسب‌ و کارهایی که نیاز به چرخ کردن حجم بالایی از گوشت دارند، به ‌دنبال خرید بهترین برند های چرخ‌گوشت صنعتی و نیمه ‌صنعتی هستند، گروه آشپز مارکت به ‌عنوان یک مجموعه حرفه‌ای، بهترین و معتبرترین برند های چرخ گوشت را یکجا گردهم آورده و با در اختیار داشتن کارشناسان حرفه ای، طیف وسیعی از محصولات تخصصی از جمله انواع چرخ گوشت صنعتی و نیمه صنعتی را عرضه می نماید.

چرخ گوشت صنعتی

یکی از مهم‌ ترین تجهیزات آشپزخانه‌ های صنعتی، کارخانجات، هتل‌ ها، رستوران ‌ها، مراکز عرضه محصولات پروتئینی، قصابی‌ها و تجهیزات سوپر گوشت که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، چرخ‌گوشت صنعتی و نیمه صنعتی می باشند.

اهمیت استفاده از گوشت قرمز در بسیاری از غذاهای ایرانی باعث شده تا چرخ‌گوشت صنعتی و نیمه صنعتی به ‌عنوان یک وسیله کاربردی در مراکز تهیه و بسته‌ بندی غذاهای پروتئینی مورد توجه قرار داشته باشند.

برندهای بسیار متنوعی در جهان و ایران چرخ‌گوشت صنعتی و نیمه صنعتی تولید و عرضه می‌کنند. استفاده از چرخ‌گوشت صنعتی برای چرخ کردن حجم بالایی از گوشت، ضمن حفظ کیفیت گوشت، باعث افزایش بهداشت و سلامت این ماده غذایی می‌گردد. ضمن اینکه سرعت ‌عمل کار را افزایش داده، راندمان کار را بالا می ‌برد و بازدهی آشپزخانه صنعتی را به‌ طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

چرخ‌گوشت نه ‌تنها به ‌عنوان وسیله‌ای برای چرخ کردن گوشت بلکه جهت تولید سوسیس، کالباس، فلافل و به ‌ویژه تهیه ماده اولیه کباب مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع چرخ‌گوشت نیمه‌ صنعتی با طراحی و قابلیت‌ های مختلف توسط برندهای گوناگون تولید می‌شود.

دسته بندی انواع چرخ گوشت

به‌طورکلی چرخ‌گوشت ها در دو دسته صنعتی و نیمه ‌صنعتی دسته‌بندی می‌شوند. البته مدل خانگی نیز وجود دارد که در گروه نیمه‌ صنعتی قرار می‌گیرد. چرخ ‌گوشت های صنعتی به نوبه خود به انواع تسمه‌ای، گیربکسی، ایستاده و رومیزی تقسیم ‌بندی می‌شوند. 

انواع چرخ گوشت صنعتی

از مهم‌ترین ابزارهای مورد استفاده در آشپزخانه‌های صنعتی، تجهیزات قصابی، تجهیزات سوپر گوشت، مراکز تهیه غذا، رستوران‌ ها، هتل‌ ها و مراکز عرضه محصولات پروتئینی چرخ‌گوشت صنعتی است. با توجه به این‌که چرخ‌گوشت صنعتی روزانه حجم بالایی از گوشت را به ‌صورت چرخ‌کرده آماده می‌کند، کیفیت آن اهمیت زیادی دارد.

مهم‌ترین مشخصات چرخ‌گوشت صنعتی قدرت موتور، قدرت و سرعت چرخ کنندگی و وزن آن می‌باشد. اندازه چرخ گوشتی بر اساس اندازه دهانه آن شامل نمره‌های 12، 22، ۳۲، ۴۲ و ۵۲ است.

از زوایا و ابعاد مختلف چرخ‌گوشت صنعتی تقسیم ‌بندی می‌شود.

چرخ گوشت صنعتی گیربکسی

تقسیم ‌بندی چرخ‌گوشت به انواع تسمه ‌ای و گیربکسی بر اساس انتقال قدرت موتور صورت می‌پذیرد. در چرخ‌گوشت صنعتی گیربکسی، نیروی موتور با کمک چرخ‌ دنده‌ هایی که درون جعبه‌ دنده یا گیربکس قرار دارند، منتقل می ‌شود.

نکته مهم در استفاده از چرخ‌ گوشت صنعتی گیربکسی این است که در هنگام استفاده از این دستگاه نباید برای چرخ کردن مواد غذایی آبداری مانند سیب ‌زمینی، سبزیجات و پیاز مناسب نیست. زیرا آب این مواد می‌تواند وارد بخش گیربکس و چرخ ‌دنده ها شده و روغن آن ‌ها را پاک کند و در نهایت باعث خرابی و خسارت به دستگاه شود.

اما چرخ‌گوشت صنعتی گیربکسی طوری طراحی ‌شده که با تمام توان عملیات چرخ کردن گوشت را انجام می‌دهد و قابلیت کار در ساعت های طولانی دارد. این نوع چرخ‌گوشت با توان‌ های مختلف و قدرت ‌های متفاوت می‌تواند انواع گوشت را چرخ نماید.

چرخ گوشت صنعتی تسمه ای

در چرخ‌ گوشت صنعتی تسمه‌ای، وسیله‌ای که به ‌عنوان انتقال ‌دهنده انرژی بین موتور و قطعات داخلی آن کاربرد دارد، تسمه است. از مزیت‌ها و قابلیت ‌های چرخ‌ گوشت صنعتی نسبت ‌به نوع گیربکسی این است که آب داخل چرخ‌ گوشت باقی نمی‌ماند و به‌ همین دلیل امکان چرخ کردن انواع سبزیجات، پیاز و سیب‌زمینی به وسیله چرخ‌گوشت گیربکسی امکان ‌پذیر است.

چرخ گوشت صنعتی رومیزی

همان ‌طور که از نامش پیداست این نوع چرخ ‌گوشت صنعتی با توجه به اندازه‌ی کوچکی که نسبت ‌به نوع ایستاده دارد، قابلیت قرار گرفتن بر روی میز و پیشخوان را دارد. چرخ گوشت صنعتی رومیزی دارای نمره‌های ۱۲ ، ۲۲ و ۳۲ می ‌باشد.

چرخ گوشت صنعتی ایستاده

چرخ‌گوشت صنعتی ایستاده که به مدل مبل نیز نامگذاری می ‌شود، دارای پایه و چرخ بوده و با توجه به اندازه بزرگ‌تری که دارد، توانایی چرخ کردن حجم بیشتر گوشت را نسبت ‌به نوع رومیزی دارد. این نوع چرخ گوشت صنعتی دارای نمره ۳۲ ، ۴۲ و بالاتر است.

چرخ گوشت نیمه صنعتی

حد واسط بین چرخ گوشت های خانگی و صنعتی را چرخ گوشت نیمه صنعتی می نامند. ساختار مستحکم و مقاوم این نوع چرخ گوشت باعث شده تا از نوع خانگی کارآمدتر باشد. چرخ گوشت نیمه صنعتی به وفور در قصابی ها و فروشگاه های سوپر گوشت مشاهده می شود.

نکات ضروری برای انتخاب بهترین چرخ گوشت صنعتی و نیمه صنعتی

عوامل موثر بر قیمت چرخ گوشت صنعتی

بهترین برند های چرخ گوشت صنعتی و نیمه صنعتی

در حال ‌حاضر برند های بسیار متنوعی در ایران و جهان، چرخ ‌گوشت صنعتی و نیمه صنعتی تولید می‌کنند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین برندهای داخلی و خارجی می‌پردازیم.

چرخ‌گوشت امگا ایتالیا

شرکت ایتالیایی امگا یکی از بهترین چرخ‌گوشت های صنعتی و نیمه صنعتی را تولید می‌کند. این چرخ ‌گوشت در انواع مدل‌های رومیزی، پایه‌دار و یخچال دار تولید و عرضه می‌شود. بازدهی بالا و کیفیت بالا و طول عمر زیاد در کنار طراحی بی‌ نظیر آن باعث شده تا چرخ‌ گوشت صنعتی امگا ایتالیا در جهان و ایران بسیار مورد استقبال مصرف‌کنندگان قرار بگیرد.

جنس به‌ کار رفته برای بدنه این چرخ ‌گوشت آلومینیوم آنودایز شده یا استیل است. تیغه‌ های آن از جنس استیل ضد زنگ بوده و قدرت موتور آن نیز بسیار بالا است. تمامی مدل ‌های چرخ‌گوشت صنعتی امگا ایتالیا دارای موتور گیربکسی هستند که قابلیت کار در ساعت‌ های طولانی را دارند، بدون این‌که دستگاه نیاز به خاموش کردن داشته باشد. همین عامل باعث کارایی بالا و طول عمر زیاد آن می گردد.

چرخ‌گوشت صنعتی امگا در دو رنگ استیل و قرمز در بازار عرضه می‌شود که این عامل مانع رنگ ‌پریدگی آن می‌گردد. حرکت نرم تیغه‌ها، قابلیت چرخش معکوس تیغه‌های چرخ ‌گوشت، بدنه‌ای از جنس استیل ضد زنگ، صدای کم، دارا بودن سیستم خنک ‌کننده و داشتن خدمات پس ‌از فروش و گارانتی از جمله مزایای چرخ‌ گوشت صنعتی امگا ایتالیا است.

گروه آشپز مارکت انواع مدل‌های چرخ‌گوشت امگا ایتالیا را به همراه خدمات حرفه‌ای در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهد. در این گروه تخصصی مدل‌های متنوعی از چرخ‌گوشت امگا ایتالیا عرضه می‌شود:

چرخ‌گوشت امگا ایتالیا ۲۲ مدل OMEGA TE 22

چرخ‌گوشت امگا ایتالیا ۳۲ برق سه فاز OMEGA TA 32

چرخ‌گوشت امگا ایتالیا ۳۲ تک ‌فاز OMEGA TA 32

چرخ گوشت تالسا

تالسا یک شرکت اسپانیایی است که چرخ گوشت ‌های بسیار کارآمد و با کیفیتی را تولید می ‌نماید. این شرکت مدل ‌های متفاوتی از انواع چرخ‌ گوشت را تولید و عرضه می‌کند. چرخ گوشت‌ های تالسا در مدل ‌های ۲۲ و ۳۲ دارای یک تیغه و یک شبکه و یا بیش ‌از یک تیغه و شبکه می‌ باشند.

چند تیغه ‌ای بودن چرخ گوشت‌ های تالسا باعث افزایش کیفیت و راندمان کار می‌ شود. چرخ گوشت ‌های تالسا در انواع ایستاده و رومیزی عرضه می‌شوند. کم‌ صدا بودن، شستشوی آسان، بدنه تمام استیل، داشتن یک ‌سال گارانتی و دارا بودن محافظ دست هنگام چرخ کردن از جمله قابلیت‌ ها و مزایای چرخ‌گوشت صنعتی و نیمه‌ صنعتی تالسا است.

گروه آشپز مارکت مدل‌ های  متنوعی از چرخ ‌گوشت تالسا را عرضه می‌کنند.

چرخ‌ گوشت ۲۲ تالسا TALSA W22L

چرخ گوشت ۳۲ تالسا TALSA W114

چرخ‌ گوشت ۳۲ تالسا TALSA W32L

چرخ‌ گوشت ۳۲ تالسا TALSA W98L

چرخ‌ گوشت ۴۲ تالسا TALSA W130L

چرخ گوشت الکتروکار

یکی از شرکت ‌های پر سابقه و معتبر ایرانی که در زمینه تولید چرخ‌گوشت های صنعتی و نیمه ‌صنعتی در کشور فعال است، شرکت الکتروکار می‌باشد. کیفیت بالای محصولات این شرکت باعث شده تا مشتریان خاص خود را داشته باشد. شرکت الکتروکار انواع چرخ گوشت ‌های گیربکسی و تسمه‌ای را با کیفیت بالا در بازار عرضه می‌کند. قیمت پایین‌تر در مقایسه با انواع خارجی، داشتن قطعات کارآمد، استفاده از بدنه‌ های استیل از جمله قابلیت‌ها و ویژگی ‌های مثبت چرخ‌گوشت الکتروکار می‌باشد.

گروه آشپز مارکت انواع چرخ‌گوشت الکتروکار را عرضه می نماید:

چرخ گوشت الکتروکار 22 مدل‌ استیل EC-18

چرخ‌ گوشت الکتروکار 32 استیل مدل EC-19

چرخ‌ گوشت الکتروکار ۳۲ به ۴۲ پایه‌ دار مدل EC-08

چرخ ‌گوشت الکتروکار ۳۲ به ۴۲ گلویی چدنی مدل  EC-07

چرخ‌ گوشت الکتروکار ۳۲ پایه ‌دار مدل EC-12

چرخ‌ گوشت الکتروکار ۳۲ گلویی استیل مدل EC-10

چرخ ‌گوشت الکتروکار ۳۲ گلویی چدنی مدل EC-10

چرخ‌ گوشت الکتروکار ۳۲ گلویی چدنی مدل EC-11

چرخ‌گوشت الکتروکار ۴۲ گیربکسی مدل ای EC-11

چرخ‌گوشت تسمه‌ای الکتروکار ۳۲ ضامن عقب EC-15

چرخ‌گوشت تسمه‌ای الکتروکار ۴۲ مدل EC-06

چرخ‌گوشت تسمه‌ای الکتروکار گلویی استیل ۳۲ ضامن جلو EC-16

چرخ گوشت بیزربا آلمان

چرخ گوشت بیزربا تولید شده در کشور آلمان است که دارای کیفیت بسیار بالایی است. چرخ گوشت 22 به عنوان کوچکترین سایز چرخ گوشت صنعتی یا به عنوان چرخ گوشت نیمه صنعتی می نامند. چرخ گوشت نیمه صنعتی یا صنعتی 22 برای مصارف کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

چرخ گوشت بیزربا سایز 22 با داشتن موتوری قدرتمند امکان چرخ کردن مقدار زیادی گوشت را فراهم می کند. این نوع چرخ گوشت قدرتی بیشتر از انواع چرخ گوشت های رومیزی سایز 32 و بالاتر دارد. بدنه آن استیل و با داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش مورد استقبال مشتریان است.

گروه آشپز مارکت مدل های زیر از چرخ گوشت بیزربا آلمان را عرضه می کند:

چرخ گوشت بیزار با ۲۲ آلمان BIZERBA FW-N 22/82

چرخ‌گوشت بیزار با ۳۲ عالمان مدل BIZERBA FW-N

چرخ گوشت مینروا

یکی دیگر از شرکت های معتبر ایتالیایی که در زمینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی مانند چرخ گوشت فعال است، شرکت مینروا می باشد. کیفیت بالای چرخ گوشت مینروا به علت داشتن بدنه استیل یا آلومینیوم آنودایز شده، قدرت موتور، قابلیت چرخش معکوس و کارایی بالای آن است.

شرکت مینروا بیشترین تولید انواع چرخ گوشت های صنعتی و نیمه صنعتی را در مدل های رومیزی و ایستاده دارد. علاوه بر این موارد، گران ترین انواع چرخ گوشت ها در بازار ایران نیز مربوط به چرخ گوشت های مینروا دارای یخچال و میکسر هستند.

موتور بسیار قوی، داشتن بازدهی بالاتر، درجه کیفی فوق العاده و صنعتی بودن از مهمترین دلایلی است که باعث شده تا چرخ گوشت مینروا در ایران قیمت بالایی داشته باشد و جزء گران ترین انواع چرخ گوشت محسوب شود.

گروه آشپر مارکت انواع مدل های چرخ گوشت مینروا را عرضه می کند:

چرخ گوشت مینروا ایتالیا 32 گیربکسی MINERVA C/E 660F

 چرخ گوشت مینروا ایتالیا 32 گیربکسی MINERVA C/E 800

چرخ گوشت میکسردار مینروا ایتالیا 32 رومیزی MINERVA C/E 901

چرخ گوشت میکسردار مینروا ایتالیا 32 MINERVA C/E 902

چرخ گوشت مینروا ایتالیا 42 برق سه فاز گیربکسی MINERVA C/42 EXP

چرخ گوشت مینروا ایتالیا 42 گیربکسی MINERVA C/E 242X

چرخ گوشت سیرمن

سیرمن یکی از برندها و شرکت های معروف و معتبر ایتالیایی است که انواع چرخ گوشت صنعتی را تولید و عرضه می کند. چرخ گوشت سیرمن در دو نوع تسمه ای و گیربکسی تولید می شود. بدنه آن به طور کامل از استیل ضد زنگ و تیغ و پنجره آن از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده است.

مجموعه آشپزمارکت مدل های متنوعی از چرخ گوشت سیرمن را عرضه می نماید:

چرخ گوشت سیرمن 32 مدل  SIRMAN TC 32 BUFFALO

چرخ گوشت سیرمن 32 مدل  SIRMAN TC 32 COLORADO

چرخ گوشت سیرمن 32 یخچال دار SIRMAN TC 32 BARCELLONA

چرخ گوشت سیرمن 42 مدل SIRMAN TC 42 MONTANAN

خرید انواع چرخ گوشت صنعتی و نیمه صنعتی

گروه آشپزمارکت به عنوان یک مجموعه حرفه ای در عرضه و توزیع انواع تجهیزات آشپرخانه صنعتی، لوازم قصابی و لوازم سوپر گروه طیف وسیعی از محصولات تخصصی در این حوزه را از بهترین برندهای جهان جمع آوری کرده و به همراه خدمات تخصصی و مشاوره حرفه ای در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.

جهت خرید بهترین برندهای چرخ گوشت صنعتی و نیمه صنعتی با قیمت مناسب کافی است با کارشناسان آشپز مارکت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *