تجهیزات آشپزی مختلف برای کسانی که قصد راه اندازی یک رستوران بزرگ یا یک فست فود سیار را دارند، حرف اصلی را می زند. در این محبث می خواهیم دربارۀ سرخ کن های صنعتی صحبت کنیم و به سؤالاتی نظیر یک سرخ صنعتی باکیفیت چه ویژگی هایی باید داشته باشد و انواع سرخ کن های صنعتی کدام ها هستند، پاسخ دهیم. در واقع می توان گفت سرخ کن های صنعتی در تمام آشپزخانه ها یک نیاز اساسی به حساب می آیند و بدون آن ها نمی توان یک سیب زمینی سرخ کرده خوش طعم یا یک ساندویج هات داگ لذیذ و هزاران غذای سرخ کردنی دیگر را طبخ کرد.

یک سرخ صنعتی باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

در واقع برای آن که بتوانید به درستی پاسخ این پرسش که یک سرخ صنعتی باکیفیت چه ویژگی هایی باید داشته باشد را بیابید، باید فاکتورها و پارامترهایی را دربارۀ نیاز خود به این وسیله مشخص نمایید. در ادامه تعدادی از این موارد را باهم بررسی خواهیم کرد.

ویژگی های سرخ کن صنعتی باکیفیت
یک سرخ کن صنعتی باکیفیت چه ویژگی هایی را دارا است

انرژی مورد نیاز سرخ کن صنعتی

سرخ کن های صنعتی را با توجه به انرژی مورد نیاز آن ها به دو دسته تقسیم می کندد. دستۀ اول برای آن که بتوانند گرمای مورد نظر شما را تأمین نمایند از نیروی برق کمک می گیرند. این نیروی برق صرف گرم کردن المنت های به کار رفته در سرخ کن شده تا بتواند روغن را برای طبخ غذا گرم کند.

دستۀ دوم به کمک انرژی حاصل از احتراق گاز شهری یا گاز کپسول انرژی مورد نیاز خود را تأمین می کنند، ایرادی که به این دستگاه ها وارد است، این است که این سرخ کن های گازی بعد از نصب و قرارگیری امکان جابه جایی آن ها به راحتی وجود ندارد.

این که انتخاب شما دقیقاً کدام نوع سرخ کن باشد به شرایط و بودجۀ در نظر گرفته شده توسط شما وابسته است؛ بنابراین نمی توان گفت یک مدل از این دستگاه برتری خاصی نسبت به دیگری دارد.

سرخ کن های صنعتی و انرژی مصرفی آن ها
سرخ کن های صنعتی برقی و گازی

سایز سرخ کن صنعتی پاسخ مهم پرسش یک سرخ صنعتی باکیفیت چه ویژگی هایی باید داشته باشد

این پاسخ برای پرسش یک سرخ صنعتی باکیفیت چه ویژگی هایی باید داشته باشد یک فاکتور بسیار مهم است و باید باتوجه به شرایط خریدار تعیین و انتخاب شود. سرخ کن های صنعتی از سایز 30 سانتی متر در 1 متر تا حداکثر سایز 238 سانتی متر تولید می شوند. افراد باید باتوجه به ظرفیت رستوران خود و غذایی که در طول روز طبخ می نماید، یک سایز مناسب را برای خرید انتخاب نماید.

گزینه های کنترل پیشرفته و ویژگی های خاص در سرخ کن های صنعتی

اگر به دنبال انتخاب یک سرخ کن مجهز و مناسب هستید، حتماً گزینه ای را انتخاب نمایید که بتوانید تنها با فشردن دکمه های آن دما روغن را تنظیم کنید. این موضوع برای طبخ غذاهای سرخ کردنی مختلف بسیار مهم است. در سرخ کن هایی بدون این قابلیت، غذا به سرعت سوخته و از دست می رود.

برخی ویژگی های ممتاز دیگر وجود دارد که می تواند سرخ کن صنعتی شما را به یک دستگاه پیشرفته تبدیل نماید. برای مثال سیستم فیلتر روغن، سبد سرخ کن اتوماتیک و حتی مصرف انرژی بهینه می تواند از جمله این ویژگی های خاص باشد؛ بنابراین می توان نتیجه گرفت که یکی از پاسخ های این پرسش که یک سرخ صنعتی باکیفیت چه ویژگی هایی باید داشته باشد، به موضوع قابلیت ها و ویژگی های خاص در سرخ کن های صنعتی بازمی گردد.

انتخاب مدل سرخ کن در بین انواع مختلف آن

برای آن که انواع سرخ کن ها را نیز توضیح دهیم، باید به توضیح این مورد بپردازیم اما این فاکتور نیز خود یکی از اساسی ترین مواردی است که باید هنگام خرید این دستگاه به آن توجه کنیم.

سرخ کن های رومیزی، ایستاده و سرخ کن های تخصصی از انواع مختلف این دستگاه به حساب می آیند. نوع رومیزی سرخ کن ها معمولاً کوچک بوده و برای قرارگیری برروی کانتر یا پیشخوان طراحی شده اند. نوع ایستاده این دستگاه حجم قابل قبولی دارد و باید برروی پایه های مخصوصی قرار بگیرند اما نوع تخصصی سرخ کن ها به گونه ای طراحی شده است که تنها برای طبخ یک مدل غذا یا شیرینی قابل استفاده هستند مانند سرخ کن های مخصوص دونات یا سرخ کن مرغ سوخاری صنعتی که به شکل ویژه طراحی شده اند.

برند یک فاکتور مهم در انتخاب سرخ کن صنعتی

در حال حاضر شما می توانید انواعی از سرخ کن های صنعتی با برندهای ایرانی یا خارجی را در بازار پیدا کنید اما آیا همۀ آن ها قابل اعتماد هستند؟ مطمئناً جواب این پرسش منفی است. لوتوس، دین، هنی پنی و اوزتی از جمله بهترین سرخ کن های صنعتی بوده که قابل اعتماد هستند و با خیالی راحت می توانید آن ها را خریداری کنید تا برای سال های متمادی از خرید خود راضی باشید.

برندهای باکیفیت سرخ کن های صنعتی
سرخ کن های صنعتی و برندهای معروف آن ها
کلام پایانی

می توان گفت پاسخ پرسش یک سرخ صنعتی باکیفیت چه ویژگی هایی باید داشته باشد، شامل فاکتورهای مختلفی است که باید از طرف فرد متقاضی تعیین شود. اگر فرد بتواند یک سرخ صنعتی مناسب انتخاب و خریداری کند، مطمئناً آن دستگاه برای فرد بسیار کاربردی بوده و در نتیجه فرد نیز از خرید خود راضی خواهد بود. در حال حاضر برندهای بسیاری در بازار وجود دارند که تولید کننده سرخ کن صنعتی هستند و محصولات خود را با بالاترین کیفیت تولید و روانه بازار می کنند.

سؤالات متداول

 

  1. آیا مصرف برق سرخ کن صنعتی برقی اهمیت دارد؟

بله، یکی از فاکتورهایی که هنگام خرید این دسته از سرخ کن ها باید به آن توجه شود، ردۀ مصرف انرژی آن ها است.

  1. آیا وجود ویژگی های ممتاز برروی قیمت سرخ کن های صنعتی تأثیرگذار است؟

بله، ویژگی هایی نظیر دکمه کنترل دمای روغن، سیستم فیلتر روغن  وسیستم اتوماتیک کنترل سبدها از جمله ویژگی های مهم و تأثیرگذار بر قیمت سرخ کن ها هستند.

  1. آیا مدلی از سرخ کن ها وجود دارد که با انرژی گاز کار کنند؟

در واقع مدل های بزرگ سرخ کن های صنعتی که مناسب رستوران ها و فست فودی ها هستند همگی با گاز کار می کنند.

  1. آیا قبل از خرید باید سایز سرخ کن صنعتی مورد نظرمان را تعیین کنیم؟

بله، این موضوع باید قبل از خرید تعیین شود تا یک محصول مناسب خریداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − ده =

لوگو آشپزمارکت