تجهیزات پخت و پز و آشپزی روز به روز در حال پیشرفت هستند. به همین دلیل ما هر روزه شاهد رونمایی از وسایل و تجهیزات جدید در این صنعت پرطرفدار هستیم. یکی از این تجهیزات فر کامبی است که یک کمک بزرگ برای آشپزخانه های صنعتی به شمار می رود. اما آیا شما با مزایا استفاده از فر کامبی آشنایی دارید؟ می دانید اساس کار فر  کامبی یا همان فر پخت ترکیبی چیست؟ با خرید این محصول می توانید از مدرن ترین تکنولوژی پخت غذا بهره مند شوید. برای این که بتوانید قبل از خرید یک شناخت کامل و دقیق از این محصول پیدا کنید، بهتر است تا انتهای این مطلب با همراه باشید تا جواب تمام سؤالات خود را بیابید.

فر کامبی چیست؟

قبل از آن که مزایا استفاده از فر کامبی را بررسی کنیم، لازم است تعریفی از روش کار این دستگاه برای شما داشته باشیم تا بیشتر با این محصول آشنا شوید.

این نوع فرها از سه شیوه مختلف برای پخت غذا استفاده می کنند که باتوجه به نوع غذا باید از یکی از آن ها استفاده کرد. این سه روش به شرح زیر هستند:

هر کدام از روش های بالا برای پخت یک نوع مادۀ غذایی مناسب است. برای مثال برای پخت نان و انواع شیرینی به کارگیری روش گردش هوای داغ از همه کارآمدتر است اما برای پخت مواد پروتئینی مانند گوشت، مرغ یا ماهی بهتر است از روش بخار استفاده کرد تا علاوه بر حفظ مواد غذایی با ارزش، طعمی لذیذ را در آن ها ایجاد شود.

لازم به ذکر است که به کارگیری روش مناسب به نظر مستقیم سرآشپز مرتبط می شود اما آن چه اهمیت دارد این است که شما با داشتن یک فر کامبی از مزایا بسیاری برخوردار خواهید شد.

مزایا استفاده از فر کامبی یا فر پخت ترکیبی

با خرید این محصول می توانید با یک تیر چند نشان را بزنید؛ بنابراین می توان نتیجه گرفت مزایا استفاده از فر کامبی بسیار زیاد است که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

مزایا استفاده از فر پخت ترکیبی
فر پخت ترکیبی په مزیت هایی دارد

طبخ بهتر غذا یکی از مزایا استفاده از فر کامبی

فر کامبی با به کارگیری روش مناسب برای طبخ غذا کمک می کند تا مواد غذایی شما بهترین شکل پخته و طمع مطلوبی داشته باشند. برای مثال هر مادۀ غذایی برای پخت مطلوب به درجه حرارت مشخصی نیاز دارد، این دستگاه به راحتی درجۀ حرارت مورد نیاز برای پخت هر مادۀ غذایی را فراهم می کنند.

پخت چند مادۀ غذایی به طور همزمان

باتوجه به سایز، این نوع فرها دارای چندین طبقه هستند. این ویژگی زمانی که نیاز به پخت همزمان چند نوع غذا را دارید، به کمک شما می آید. به کمک این فر می توانید به طور همزمان چندین نوع غذا را به راحتی طبخ کنید و برای هر یک از آن ها از یک دستورالعمل خاص دستگاه نیز بهره مند شوید.

حفظ ارزش غذایی

در واقع  مهم ترین نکته در پخت غذا، حفظ مواد باارزش آن مانند ویتامین ها، املاح و غیره است. یکی از مزایا استفاده از فر کامبی حفظ ارزش غذایی مواد طبخ شده است. به کمک این دستگاه می توانید تمام نیازهای بدن به ریز مغذی ها را رفع کرده و در کنار آن از طعم غذا نیز لذت ببرید.

صرفه جویی در نیروی کار و زمان

فر کامبی مجهز به سیستم هوشمند پخت است؛ بنابراین می تواند به طور چشم گیری نیاز شما به نیروی کار را کم کند و از این طریق هزینه های شما را کاهش دهد. همچنین با داشتن چندین نوع برنامه پخت و پز و به کارگیری چندین روش طبخ می تواند در زمان کوتاهی انواع مختلفی از غذا را برای شما آماده کرده و از این طریق در زمان نیز صرفه جویی کند.

قیمت و خرید فر کامبی یا فر ترکیبی

اگر قصد خرید این دستگاه را برای آشپزخانه خود دارید، بهتر است به چند نکته زیر توجه کنید:

  1. فر کامبی خانگی یا صنعتی: در ابتدا نوع فر کامبی خود را باتوجه به نوع مصرف خود انتخاب کنید.
  2. فر کامبی گازی یا برقی: این مورد نیز باید با در نظر گرفتن شرایط آشپزخانه شما قبل از خرید تعیین شود.
  3. مشخص کردن سایز فر ترکیبی: این فرها در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ ساخته می شوند که هر کدام از آن ها ظرفیت و گنجایش های مختلفی دارد که شما باید باتوجه به نیاز خود سایز مناسبی را خریداری کنید.
  4. توجه به برنامه های پخت: این موضوع نیز باید باتوجه به غذایی هایی که قصد طبخ آن ها را دارید بررسی و انتخاب شود.
  5. بررسی برندهای مختلف: برای خرید یک فر ترکیبی باکیفیت لازم است دربارۀ برندهای معروف و قابل اطمینان تحقیق کرده و سپس دستگاهی مناسب را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید.
  6. شرکت تأمین کننده قابل اطمینان: شما باید خرید خود را از یک شرکت معتبر و باسابقه انجام دهید تا خیالتان از بابت استاندار بودن و ضمانت کالا راحت باشد.

قیمت و خرید فر کامبی

نکات در خصوص تعمیر و نگهداری فر کامبی

نکاتی در مورد تعمیر و نگهداری فر کابی

کلام پایانی

با خرید یک فر ترکیبی می توانید از مزایا استفاده از فر کامبی یا همان فر ترکیبی بهره مند شوید. این دستگاه می تواند سبب صرفه جویی در منابع انسانی مورد نیاز شما شده  و از هزینه های شما به طرز چشم گیری بکاهد. همچنین روش های پخت مختلف و برنامه های طبخ متنوع سبب می شود تا شما از هر نوع فر دیگری بی نیاز شوید. قبل از خرید فر پخت ترکیبی حتماً معیارهای لازم را تعیین کنید و سپس به یک شرکت معتبر و باسابقه برای خرید مراجعه کنید.

سؤالات متداول

  1. چند مورد از مزایا استفاده از فر کامبی را نام ببرید؟

صرفه جویی در نیروی کار، صرفه جویی در زمان و حفظ ارزش غذایی مواد طبخ شده تنها چند مورد از مزایا استفاده از فر کامبی است.

  1. فر ترکیبی در چند سایز تولید می شود؟

فر پخت ترکیبی در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ تولید و عرضه می شود.

  1. آیا از این فر می توان برای پخت چند نوع غذا به طور همزمان استفاده کرد؟

بله، این فر به دلیل داشتن چندین طبقۀ مجزا و چندین برنامۀ پخت می تواند چندین مدل غذا را به طور همزمان آماده کند.

  1. آیا سرویس و نظافت دوره ای دستگاه به طول عمر آن می افزاید؟

بله، شما به کمک سرویس دوره ای می تواند نقص ها و عیوب کوچک را پیدا کرده و آن ها را برطرف نمایید تا از خسارت های جدی به دستگاه جلوگیری کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

لوگو آشپزمارکت