دسته بندی کالاها

ماشین ظرفشویی صنعتی، نیاز کسب و کارهای نوین

نویسنده : علی قربانی
دسته بندی : رستوران
آخرین بروز رسانی : بهمن 9, 1399
ماشین ظرفشویی صنعتی، نیاز کسب و کارهای نوین

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اهمیت زمان انواع ماشین های ظرفشویی جایگاه ویژه ای در منازل و کسب و کارها پیدا کرده اند.
یکی از پر کاربردترین ماشین آلات صنعتی ماشین های ظرفشویی می باشند که قابلیت شستشوی انواع ظروف کثیف را در حجم زیاد دارا هستند.
ظرفیت ماشین های ظرفشویی بسیار متنوع است و با توجه به فضای محل مورد استفاده و همچنین حجم ظروفی که در شبانه روز باید شسته شوند میتوانند انتخاب شوند.

ماشین ظرفشویی صنعتی چیست ؟

همانطور که از نامش پیداست یک دستگاه صنعتی می باشد که به وسیله آن به صورت مکانیزه میتوان حجم زیادی از ظروف را در زمانی کوتاه و با دقت بالا شستشو داد .

تفاوت ماشین ظرفشویی صنعتی و ماشین ظرفشویی خانگی :

اولین موضوع جنس بدنه ماشین ظرفشویی است بسته به اینکه قرار است ماشین های ظرفشویی در منازل و یا مشاغل گسترده مورد استفاده قرار بگیرند تولید کنندگان و طراحان آن ها متریال مشخصی را برای جنس بدنه این ماشین آلات در نظر می گیرند . مسلما یک ماشین ظرفشویی صنعتی باید جنس بدنه ای داشته باشد که درمدت زمانی طولانی و استفاده مکرر دوام بالایی داشته باشد . برای مثال جنس بدنه پلاستیک و یا آهن برای این نوع ماشین ها مناسب نمی باشد . چرا که استفاده از جنس هایی که دوام کمی دارند در حین جابجایی و یا ضربات احتمالی می تواند موجب کاهش عمر وکیفیت کارکرد این ماشین ها شود. طول زمان شستشو در ماشین ظرفشویی های صنعتی به مراتب بیشتر از ماشین های ظرفشویی خانگی است . در ظرفشویی های خانگی ما کمترین میزان سر و صدا را داریم اما در ماشین های صنعتی به دلیل وجود پمپ های بزرگ تر و حرفه ای تر میزان تولید صدا بیشتر است و البته این مساله در مورد ماشین ظرفشویی های صنعتی با توجه به محیط هایی که در آنها مورد استفاده قرار می گیرند اهمیت چندانی ندارد. ظرفشویی های صنعتی معمولا از جنسی ساخته می شوند که به اندازه ماشین ظرفشویی خانگی ، ظاهر زیبایی ندارد ولی نسبت به نوع خانگی حدود ده برابر طول عمر دارند. و در آخر طبیعتا قیمت ماشین های ظرفشویی صنعتی چندین برابر ماشین های صنعتی است که این امر به دلایل مختلفی که به برخی از آنها اشاره شد می باشد.

چه اماکنی نیاز به ماشین ظرفشویی صنعتی دارند ؟

بسیاری از محل هایی که در طول روز باید به تعداد کثیری از افراد خدمات ارائه دهند نظیر بیمارستان ها ، هتل ها ، دانشگاه ها و آشپزخانه های صنعتی میتوانند برای راحتی کار خود و حفظ پاکیزگی و نظم بیشتر از ماشین های ظرفشویی ای که به این منظور تولید شده و در چرخه توزیع قرار گرفته اند استفاده کنند .

ماشین ظرفشوئی
مزیت های استفاده از یک ماشین ظرفشویی مناسب :

شما صاحب هر کسب و کاری که باشید برای حفظ بهداشت و افزایش بهره وری به ویژه در روزهای شلوغ و پر ازدحام کاری نیازمند یک یا چند عدد از این ماشین های ظرفشویی که با قابلیت های متعدد طراحی شده اند می باشید. از جمله موارد دیگری که منجر شده نیروی انسانی جای خود را به ماشین آلات صنعتی در زمینه شستشوی ظروف بدهد ، صرفه جویی در مصرف برق و آب و انواع شوینده هایی است که به این منظور استفاده می شده اند. یکی دیگر از کارکردهای ماشین ظرفشویی صنعتی ، کمک به حفظ نظم محیط کار به وسیله قرار دادن ظروف استفاده شده در محفظه ماشین ظرفشویی است که باعث می شود همه ظرف ها در یک فضای مشخص قرار بگیرند تا بعد از تکمیل شدن ظرفیت ماشین ، شستشو شوند.

برای خرید ماشین ظرفشویی مناسب چه مواردی را باید در نظر داشته باشیم ؟

از آنجا که ماشین ظرفشویی صنعتی ، وسیله ای الکترونیکی است که با مصرف برق کار می کند از نکاتی که در زمان خرید باید به آن توجه نماییم میزان برق مصرفی است . همانطور که میدانید برچسب انرژی می تواند راهنمای خوبی برای مشخص کردن این خصیصه باشد.
از آنجا که هر کسب و کاری به دنبال مدیریت صحیح هزینه ها می باشد، میزان آب مصرفی می تواند از عوامل بسیار تاثیرگذار برای تصمیم گیری باشد . علاوه بر این که آب از گرانبهاترین سرمایه ها است و هر چقدر بتوانیم مصرف بهینه تری داشته باشیم ضمن صرف هزینه کمتر خدمت بزرگی به خود و آیندگانمان کرده ایم. امروزه به مدد تکنولوژی ماشین های ظرفشویی مناسبی در بازار عرضه شده اند که حتی می توانند مصرف آب را به میزان هزاران لیتر کاهش دهند.

 


361
0
باز گشت به بالا